Instagram'daki En İyi Erkek Modası Hesapları Kimler mi?

Mayıs 2014'de yapılan istatistiklere göre Instagram'ın 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Yaklaşık 72 milyon insan her gün Instagram'ı en az bir kez ziyaret ediyor. Bunların başında da moda tutkunları geliyor. Moda tutkunu dendiğinde aklınıza sadece bayanlar gelmesin, Instagram'da çok başarılı birçok erkek modası hesaplarıda var. En beğendiğimiz dokuz tanesini sizler için seçtik. Bakalım sizde beğenecek misiniz?

Fabio Attanasio İtalyan blogger ve gazeteci. Thebespokedudes.com bloğunun sahibi ve aynı zamanda Milan'da ünlü bir dergide yazarlık yapıyor. Hukuk okuyup daha sonra modaya merak salan Fabio kendi stilini klasik olarak belirtiyor. Günlük giydiği kıyafetlerini ve sokak stilini paylaştığı @fabioattanasio Instagram hesabını takip eden 75 bin kişiye katılarak sizde  bu İtalyan moda tutkununu takip edebilirsiniz. 

Şarkıcılık, yapımcılık ve moda tasarımcılığı gibi birçok işin altından başarıyla kalkan yetenekli Pharrell Williams'ı tanıtmaya gerek yok sanıyorum. Çılgın kıyafetleri ve tarzıyla erkek modasının ikonlarından biri olan Pharrell'in, Swarovki taşlarıyla süslenmiş spor ayakkabılarından tutunda kısa paçalı takım elbiselerine kadar birçok sıradışı kıyafeti ile moda sayfalarında adından söz ettirmeye devam ediyor. Instagram'daki hesabı @pharrell ve 5 milyondan fazla takipçisi var. 

Ünlü oyuncu Olivia Palermo ile evli olan Alman model Johannes Huebl erkek modasının fenomenlerinden. Her çektiği fotoğraf sanki moda dergilerinin sayfalarından fırlamış gibi duran bu moda tutkununu @johanneshuebl hesabından takip edebilirsiniz. 

Mr Porter 2011 yılının şubat ayında, Net-A-Porter grubu tarafından erkek modasına MrPorter.com adı altında hızlı giriş yapan sitelerden biri. Sitenin en güzel yanlarından biride satışın dışında müşterilerine trend ve modayla ilgili bilgi vermeleri. Bununla yetinmeyip İtalyanlar gibi tokalaşmaktan tutunda, evde en güzel kahveyi nasıl yapabileceklerine dair her türlü bilgiyi trendy beylere aktarıyorlar. Instagram'da 400 binden fazla takipçisi olan Mr Porter'ı @mrporterlive hesabından takip edebilirsiniz.

Men With Class / Men With Street Style aynı ekip tarafından kurulmuş iki blog. Men With Class isminden de anlaşılacağı gibi daha çok takım elbise, kumaş pantalon gibi klasik parçalara yer veriyor. Ayrıca Instagram'da kendi stilinizi paylaştığınız fotoğraflara #MenWithClass etiketini eklediğinizde, size 1.7 milyon takipçisi olan sayfalarında yer alma imkanı sunuyorlar. Man With Street Style ise daha spor tarzında giyinen beylere hitap ediyor ve hiç de azımsanmayacak sayıda yani 800 binden fazla takipçisi var. Bu hesaplara Instagram sayfanıza   @menwithclass /@MenWithStreetstyle  yazarak ulaşabilirsiniz.

Adam Gallagher erkek modasının gurularından biri. Kaliforniyalı bloggerın Instagram'da  1.3 milyondan fazla takipçisi var. Düzenli olarak hergün yeni bir fotoğraf paylaşan Adam'ın daha hiç aynı kıyafeti birden fazla giydiği görülmemiş. Takım elbiseden tutun da, deri cekete kadar her türlü tarzı en güzel şekilde taşıyan ve paylaşan Adam'ı  @iamgalla hesabından takip edebilirsiniz.

Esquire tarafından İngiltere'nin en iyi giyinen ikinci erkeği seçilen Matthew Zorpas'ı takip etmeniz için size birden fazla neden sunabilirim. Bunlardan en önemlisi, en sade kombinasyonu bile tek bir parça aksesuar ile başka bir boyuta taşıması. Istituto Marangon Moda Okulu'nda öğretmenlik yapan Matthew aynı zamanda TheGentlemanBlogger.com'un da kurucusu. Instagram'da 70 binden fazla takipçisi olan bu moda ikonunu sizde @matthewzorpas hesabından takip edebilirsiniz.

Tommy Ton dünyanın en ünlü sokak modası fotoğrafçılarından biri. Fotoğrafçılığı kendi kendine öğrenen Tommy'nin hayranları arasında moda dünyasının ikonlarından olan Anna Della Russo bile yer alıyor. Londra, Milan, Paris ve New York moda haftalarında çektiği olağanüstü detaycı fotoğraflarını jakandjil.com adlı bloğunda görebilirsiniz. 200 binden fazla Instagram takipçisi olan Tommy 'i @tommyton hesabından takip edebilirsiniz

Street Etiquette isimli erkek modası Instagram hesabı StreetEtiquette.com bloğunun bir uzantısı. İki lise arkadaşı olan Joshua Kissi ve Travis Gumbs tarafından kurulan bu blog, modanın kültür ve şehir yaşamıyla olan ahenkini anlatıyor. 
Erkek modası trendlerinin yanında, New York'un ikinci el satan vintage mağazalarınında müdavimiler.  Bu mağazalardan aldıkları Afrika'ya özgü desenlerden oluşmuş parçalarla, eski ve yeninin birleştiği harika kombinasyonlar yaratmakta oldukça ustalar.  180 binden fazla Instagram takipçisi olan bu hesabı @streetetiquette yazarak takip edebilirsiniz. 

What My Boyfriend Wore (Erkek arkadaşım ne giymiş)  hesabı adından da anlaşılacağı üzere Dandy'nin kız arkadaşının onun günlük kıyafetlerini çekip Instagram'a koymasıyla başlamış. Dandy bakmış ki takipçi sayısı günden güne artıyor ve WhatMyBoyfriendWore.com isimli bloğu kurmuş.
Şu anda 170 binden fazla takipçisi olan  @whatmyboyfriendwore hesabini takip ederek bayanların erkek modasında nelerden hoşladığını öğrenebilirsiniz.