Tokyo Sokak Modası

Yaşamak istediğim şehirlerin başında gelen Tokyo tam anlamıyla bir görsel şölen yeri. İngiltere'deki ilk arkadaşım bir Japon'du ve bana Japonya'yla ilgili öyle güzel şeyler anlatmıştı ki, işte o zaman anlamıştım Japonların ne kadar özel ve yetenekli insanlar olduklarını. Tokyo Fashion moda bloğu bu sokak modası fotoğraflarını Tokyo'nun Harajuku mahallesinde çekmiş. Japon çizgi filmlerinden fırlamışcasına sokaklarda rengarenk gezen her yaştan moda tutkunlarına hayran kalmamak ne mümkün!

Sato fotoğrafta solda yer alıyor ve 14 yaşında. Pelüş sweatshirtü Super Lovers'dan, sarı tüylü ceketi ve eteği  Smile Camp Harajuku'dan, aksesuarlarının çoğu Swimmer'dan almış. Geçen sene Uzak Doğu'da çok moda olan oyuncak ayı botları ve Pikachu çantası ise hediyeymiş.  Fotoğrafta sağda yer alan Tsunamayomilk ise 16 yaşında. Taktığı aksesuarların çoğunu 6%DokiDoki'den, sırt çantasını Swimmer'dan, botlarını ise Spinns'den almış. En sevdiği markalarsa ACDC Rag ve Swimmer'mış. 

19 yaşındaki Kanata üniversite öğrencisi. Rengarenk saçları ve kıyafetiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kanata, yüzüne çilek desenli maske takarak ilginç bir stil yaratmış. Hello Kitty ceketini Kinji'den, tişörtünü M&M'den, ayakkabılarını ise Reebok'dan almış. Erkeklerin taytı nasıl kombine edeceğinide çok güzel göstermiş. 

Pembe saçlı Mitake, Harajuku mahallesinin en güzel kızlarından biri olarak görülüyor. Giydiği parlak ve canlı renklerle çok çabuk farkedilen ve göze çarpan Mitake birçok kez Tokyo Fashion objektiflerine yakalanmış. Üzerindeki neon sarı renkli montu Japon markası Galaxxxy'den, beyaz platform ayakkabıları Tokyo Bopper'dan, yüzüğü Vivienne Westwood ve mor tüylü çantası ise WEGO'dan. 

18 yaşındaki Shoshipoyo moda eğitimi alıyor. Her hafta saç rengini değiştiren Shoshipoyo,  2014 yılında Tokyo Fashion bloğunun en popüler isimlerinden biri olmuş. Montunu ve çantasını Dog Harajuku adlı bir butikten, tül pantalonu ve bluzunu Buccal Cone'dan, ayakkabılarını Buffola Platform'dan, bel çantasını ise en sevdiği marka olan DAMAGE'den almış. Bilimkurgu filmlerinden çıkmış gibi bir havası olan Shoshipoyo eminim modacı olduğunda da bu kadar ilgi görecektir.

Rinalee 18 yaşında ve saçlarını pembeye boyayıp iki yandan örmesinden anlaşılacağı üzere o bir lise öğrencisi. Pek çok ülke gezmeme rağmen bu kadar renkli giyinen bir lise öğrencisi daha önce görmedim. Üzerindeki mor tüylü ceketi ve ayakkabılarını Swankiss isimli bir Japon markasından, eteğini WC'den, bluzunu ve beresini Katie'den, pembe sırt çantasını ise WEGO'dan almış. Anladığım kadarıyla en sevdiği markalar Swankiss ve Katie. Kutusundan yeni çıkarılmış bir oyuncak bebek kadar şirin duruyor bu haliyle.